HSÚ Panthers Kadaň - TJ Baník Meziboří
4:2
(1:1, 3:1, 0:0)
Komentář

V sobotu 15.11.2014 jsme odehráli další utkání. Tentokrát byl naším soupeřem nepříjemný tým TJ Baník Meziboří.

Začátek zápasu patřil Pantherům, kteří několikrát ohrozili klec Meziboří. Ale právě Meziboří byl tým, který šel jako první do vedení, když vůbec první střelou na bránu uspěli – 0:1. Šance se potom objevovali na každé straně, ale ani jeden z týmu nepřipustil soupeři vážnější ohrožení gólmana. Kadaň stále více útočila, z čehož vyústil vyrovnávající gól z hole ONDŘEJE TUMPACHA, který z otočky propálil gólmana hostů mezi betony – 1:1. Po této brance Kadaň byla jako na koni, což neunesl jeden z hostujících hráčů, který nevybíravě sundal Petra Hasmana, ten naletěl krkem na hranu mantinelu, toto provinění bylo oceněno trestem 5+OK.

Ve druhé třetině chtěli Panthers potrestat výše popsaný faul. To se ale nepovedlo. Kadaň sice měla spoustu šancí, ale ani jedna neskončila v brance. O pár minut později Jaromír Skopal neúmyslně zasáhl hostujícího hráče do oblasti hlavy, zákrok nebyl nikterak nebezpečný, ale byl potrestán také trestem 5+OK. Čekalo nás dlouhé oslabení, ale i v tom jsme byli stále lepším týmem, což se nejdříve snažil potvrdit Ondřej Tumpach, kterého vyslal do brejku Radek Mašek, první jmenovaný ale bohužel brankáře nepřemohl, ale ihned našel odražený míček a poslal jej zpět na RADKA MAŠKA, který už se nemýlil – 2:1. Poté se situace opakovala, Radek Mašek opět vyslal do brejku ONDŘEJE TUMPACHA, který už se tentokrát z brejku nemýlil a kličkou překonal hostujícího bránkáře - 3:1. Asistenci na tento gól si připsal i náš gólman Balachonov, který svým zákrokem vyrazil míček na Radka Maška. O pár minut později se Pantheři radovali po čtvrté, když svůj hattrick uzavřel ONDŘEJ TUMPACH4:1. Hostům se do konce třetiny podařilo střelou od modré čáry snížit - 4:2.

Do třetí třetiny jsme šli s jasným cílem, který zněl udržet vedení, což se nakonec povedlo na jedničku i přesto že jsme převážnou část třetí třetiny odehráli v oslabení. I proto hosté měli míček více na hokejkách, ale gólem to neskončilo. Čas ubíhal a hosté byli stále více nervóznější v koncovce. Kadaň si po tomto povedeném zápase připisuje velmi cenné 3 body do tabulky.

Statistiky

Branky a nahrávky: 2. Stehlík M. (Rataj P.) - 7. Tumpach O. (bez asistence) - 24. Mašek R. (Tumpach O.) - 25. Tumpach O. (Mašek R., Balachonov A.) - 27. Tumpach O. (Toman V.) - 30. Gruntorád J.
(Kunc T.)

Brankáři:
Balachonov A. - zásahy: 39, obdržené branky: 2; 95,12%, 45 min.
Dolejš J. - zásahy: 39, obdržené branky: 4; 90,70%, 45 min.

Vyloučení: 11:6 - navíc Skopal J. (PAN) 5+OK; Novák M. 5+OK, Nechala J. 10 min. OT (oba MEZ)
využití: 0:0, v oslabení: 2:0, střely na branku: 43:41, diváci: 28
Rozhodčí: Vlasák Petr, Pala Daniel

Soupisky

HSÚ Panthers Kadaň: Balachonov A. - Šeba Z., Tumpach V., Hasman P., Skopal J., Málek M. - Toman V., Mašek R., Tumpach O., Vaverka J., Kanči M., Rác J.

TJ Baník Meziboří: Dolejš J. - Stehlík M., Gajarský J., Gruntorád J. - Novák M., Rataj P., Kunc T., Štěpanovský P., Nechala J.